Projelendirme ve Fiyatlandırma

Çevsan Tel Örgü ve Panel Çit web sitemizin bu bölümünde işyerinize veya meskeninize en uygun güvenlik seçeneğini belirlerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine ve bu seçimlerinizin fiyatlandırması hakkında fikir sahibi olmanızı amaçlamaktayız.

İnsanlar Neden Çevre Güvenliğine İhtiyaç Duyarlar?

Mülkünüz İçin Çevre Güvenliğinin Önemi

Herkes Fabrikasının, iş yerinin, arsasının, oturduğu sitenin, evinin kısacası yaşam alanlarının güven altında olmasını ister. Keza bunun da zaten böyle olması gerekmektedir. Mülkünüzü güven altına alarak yabancı insanların, tehlikeli hayvanların, araçların girmesini ve geçişini engelleyebilirsiniz. Ya da güvenli alanınızdan çıkışları kontrol altına almak için de çevresel güvenlik ekipmanlarına ihtiyaç vardır.

Alanımı Güvene Alırken Hangi Hizmeti Tercih Etmeliyim?

Sizin de aklınızda böyle bir soru varsa, aşağıda sıralanan ürün, hizmet ve özellikleri aklınızdaki soru işaretlerinin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Tel Örgü Güvenliği

Tel Örgü işlemini hemen hemen istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz. Tel Örgüler; galvanizli tel ve pvc tel olarak 2 türde işleme girerler. Bunun yanı sıra metalin işlenmesiyle birlikte dikenli tel, jiletli tel, gergi teli, punta teli… gibi güvenliğinizi arttırmak aracılığıyla işleme giren tel çeşitleri elde edilir.

• PVC tel türü galvanizli tele göre daha kalındır. PVC tel hizmetini genelde spor kompleksleri, halı sahalar, askeri alanlar gibi yerlerde tercihi yüksek olmaktadır.

• Galvanizli tel hizmetinin tercih yelpazesi neredeyse kısıtlanamayacak kadar çoktur. Arsanızın etrafını, fabrika veya işyerinizin çevresi, evinizin etrafını, bahçenizin etrafını, duvarınızın üstünde bölgenizin çevresini vb vb. bu örnekler çoğaltıla bilmektedir. Kısacası galvanizli kafes tel örgü işlemi hemen her alanda kullanılabilmektedir.

• Dikenli teller güvenliğinizi arttırmak üzere etrafını tel örgüyle çevirdiğimiz mülkünüzün bu tel örgünün üzerine 2 sıra veya belirlemiş olduğunuz boy ölçülerine göre 3 sıra olarak çekilmektedir. Dikenli telin kullanım amacı, yabancı insanların telin üzerinden geçmesini ve yabani hayvanların girişini önlemektir.

• Jiletli tellerin hizmet amacı da dikenli tel ile benzerlik göstermektedir. Jiletli teller, üst düzey güvenliğin bulunması gereken yerlerde kullanılarak bazen de bu tel türüne elektrik akımıyla entegre edilerek çevre güvenliğinin sağlanmasına olanak sağlamaktadır. Genellikle askeri alanlar, yüksek gerilimin bulunduğu alanlar, sınırlar gibi yerlerde kullanılmaktadır.

Tel Örgü çeşitleri bu şekilde arttırılarak sıralanabilir fakat özünde hepsi aynı kapıya çıkmaktadır: Çevre Güvenliği ve estetik.

Panel Çit Güvenliği

Bu güvenlik sistemi de tel örgüler gibi hemen her alanda kullanılabilmektedir fakat panel çit sistemi uygulaması daha spesifik konumlarda kullanılması etkin güvenlik çözümü sunacaktır.  Genellikle bu uygulama işlemimiz örülü duvarların üzerine, site çevresine veya havuz etraflarına yapılmaktadır.

Tel Örgü Projelendirme ve Fiyat Nasıl Hesaplanır?

Çevre güvenliğinin sağlanması için vazgeçilmez bir sistem olan tel örgü projelerinde, en çok merak edilen sorulardan birisi de ‘fiyat hesaplaması’ oluyor.  Fiyat hesaplamasının yapılması için ilk olarak gerçekleştirilmesi gereken, etrafını çevirmek istediğiniz alanınızın analizinin gerçekleştirilmesidir.

Bahçenizin, apartmanınızın, iş yerinizin, mülkünüzün alanını mı güvene almak istiyorsunuz? Elbette ki tel örgü sistemi bunu gerçekleştirecektir. Bu işleme geçmeden önce dikkat etmemiz ve göz önünde bulundurmamız gereken birkaç husus vardır. Bunlar,

  • Tel örgü ile çevreleyeceğiniz alanın konumu,
  • Güvenliğe almak istediğiniz alanın, genel bölge durumu,
  • Bölgenin güvenlik koşulları,
  • Bölgenin çevre şartları,
  • Bölgede bulunan vahşi hayvanların durumu,

Vb. gibi kriterleri es geçmemek gerekmektedir.

Çünkü bu etmenler dikkate alınarak projede kullanılacak tel örgünün kalınlığı, boyu ve göz aralığı belirlenir. Buna istinaden üretilen tel örgü, çevre şartlarına en uygun ve dayanıklı hale getirilir. Dolayısıyla tam anlamıyla çevre güvenliği sağlanmış olur.

Tel Örgü Fiyatlandırması Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsettiğimiz analizler ve işlemleri gerçekleştirdikten sonra sıradaki adım olarak, güvenliğe almak istediğiniz yaşam alanının uzaklığıdır(kilometre cinsinden.) Uzaklık hesaplandıktan sonra ulaşım maliyeti de doğal olarak faturaya yansımaktadır. Merak etmeyin. Ulaşım maliyeti, tonlarca ağırlıkta olan bir projede bile cüzi bir miktardır.

Aynı zamanda gerçekleştirilecek projenin büyüklüğüne ve zemin şartlarına göre bu alanda çalışacak olan arkadaşlarımızın ücretleri ve giderleri de hesaba katılacaktır. Hesaba katılan bu etmenlerden sonra projenin fiyatlandırılması gerçekleştirilir.

Özelliklerine Göre Tel Örgü Fiyatları Nedir?

Tel örgü çeşitlerimiz geniş bir yelpazeye dağılmakla birlikte birçok tel örgü çeşidimiz bulunmaktadır. Bu çeşitleri, gerçekleştireceğimiz projenin güvenlik seviyesine göre belirlemekte veyahut alıcının isteğine göre üretmekteyiz.

Tel örgü çeşitleri yerden yüksekliğe(boy), tel kalınlığına, göz aralığına ve PVC kaplı olup olmadığına göre değişmektedir.

Tel Örgü Boy Çeşitleri

Kullanmak istediğiniz alana göre tel örgü sistemimizin boy türevleri mevcuttur.

Örneğin, güvenlik seviyesi düşük alanlarda, çiftlik vb. gibi yerlerde veyahut isteğinize özel alanlarda yerden yüksekliği 1 metre olan tel örgülerimiz kullanılmaktadır. Aynı zamanda yine benzer özellikte olan projelerde 1 metrelik yüksekliğin yanı sıra 120 cm(1.2 metre) tel örgü üretimi ve imalatını da gerçekleştirmekteyiz.

Bunun yanı sıra standart şartlarda kullanılan ve en çok tercih edilen tel örgü sistemimizin yerden yüksekliği 150cm(1.5 metre)dir. Her boyuttan direk ve dikenli tel ile entegrasyonu sağlanan bu boydaki tellerimizi istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

180 cm, 200 cm, 250 cm, 300 cm ve 700 cm yerden yüksekliğe kadar galvanizli ve PVC tel örgü üretmekteyiz.

Yüksek boyutlardaki üretimimiz genel itibari ile askeri alanlar, halı sahalar, stadyumlar ve diğer bölgeler olmaktadır.

Tel Örgü Kalınlık Çeşitleri

Çevre güvenliğinizi sağlarken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta, tel örgünün kalınlığıdır. Eğer sınırlarınızın belirlenmesi ve genel olarak mülkünüzü korumaya almak istiyorsanız standart kalınlıklar sizin için idealdir. Bu kalınlık 2.5 mm olarak geçmektedir. Dilerseniz minimum kalınlıktaki üretimimiz olan 2.00 mm kadar tercihte bulunabilirsiniz.

Eğer amacınız sadece sınırlarınızı belirlemek değil ve aynı zamanda yabani hayvanlardan korumak ise daha kalın boyutlarda olan 3.00 mm, 3.5 mm ve 4.00 mm tel örgülerimizi tercih edebilirsiniz.

Tabi unutmamak gerekir ki, kötü niyetli kişiler için sağlam bir pense her türden tel örgüyü aşacaktır. Bundan dolayı standart boyutlarda olan 2.5mm kalınlığındaki tel örgü sistemini tercih etmeniz en doğrusu olacaktır. Bunu belirlemek için bizimle iletişime geçerek bölgenizin analizini gerçekleştirmemizi isteyebilirsiniz. Analizlerimize istinaden işlemlerimizi o yönde gerçekleştirebiliriz.

Tel Örgü Göz Aralığı Çeşitleri

Tel örgü ile çevrelemek istediğiniz alanın neresi olduğu ve ne amaçla kullanılacağını belirlemenizden sonra istediğiniz göz aralıklarında üretimimiz mevcuttur. Minimum seviyede olan 3 cm x 3 cm den başlamakta olup 6 cm x 6 cm ye kadar devam etmektedir. Eğer herhangi bir vahşi hayvanın veyahut herhangi küçük bir hayvanın(kedi, sansar, tavşan vb.) dahi mülkünüze erişmesini istemiyorsanız tel örgünüzün göz aralığı dar seviyelerde olmalıdır.

Çit Teli ve Panel Çit

İnsanlarımızın genel olarak büyük bir kısmının yanlış olarak bildiği, algıladığı bir konu var ki o da; panel çit ve çit telini aynı ürün zannetmek. Bu 2 kavram kesinlikle birbirinden farklı olmakla beraber, çit telinin diğer bilinen adıyla ‘kafes tel’ olduğu bilinmelidir. Burada, halk arasında ağızdan ağza dolaşan söylemler ve yöreye göre değişen şiveler neticesiyle kelime oyunları söz konusu olmuş bulunmaktadır. Çit teli ve panel çitin birbirlerinden ayıran çok net özellikleri bulunmaktadır. Gelin bu farklılıklara ve bu ürünlerin tercihen kullanım alanlarına bir bakalım.

Çit teli(kafes tel örgü), belirli ölçülerde göz aralığı mesafesine sahip olan, opsiyonel olarak telin et kalınlığı olan, yerden yüksekliği 1 metreden 4 metreye kadar uzanan(isteğe bağlı olarak değişen yükseklik mesafesini bütçeniz doğrultusunda azaltabilir veya arttırabilirsiniz.), hemen her alanın kullanım şartlarını sağlayan bir sistemdir. Gerek fiyat açısından gerekse de kullanılabilirlik açısından bahçe, okul, askeri alan, özel mülk vb. gibi çevre güvenliğinin sağlanması gereken konumlarda büyük avantajlar sunmaktadır. En önemli unsurlardan biri de kalite özelliğini kanıtlamış bir firmanın size sunduğu ömürlük kullanım ve TSE belgesi bulunan çit teli alım ve uygulamalarınızda daimi olarak süren bir güvenlik sistemini oluşturmuş oluyorsunuz.

Panel Çit

Panel çit sistemleri, güvenliği sağlamak amacıyla uygulanan fiyat olarak çit teline göre nazaran daha pahalı olan demirden üretilen, alıcının isteklerine göre biçimlendirilen çevre güvenliği sistemidir. Panel çit uygulamalarının kullanım alanları tel örgü(çit teli) sistemi yelpazesi kadar geniş olmasa da site çevreleri, kanal etrafları veyahut görsel estetik olarak daha çok tercih edilen bölgelerde kullanımı söz konusudur.

Çevre güvenliğinizi sağlamak için aklınızda “panel çit kullanımları, çit teli alanları, çit teli fiyatları, panel çit fiyatları” gibi sorular varsa bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz. Yorumlarda görüşlerinizi sunabilirsiniz.

Bizden bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilir ya da cep telefonu ile web sitemize bağlandı iseniz sağ alt köşede çıkan WhatsApp bağlantısını tıklayarak direk mesaj atabilirsiniz.

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